Blesk 2005 Uvolněte se a… Vypadněte

BLESK 2005

Uvolněte se a… Vypadněte!
Kraus má problémy
Herec a moderátor Jan Kraus (51) je pořádně naštvaný!
Jeho pořad „Uvolněte se, prosím“, jehož sledovanost stále roste, a válcuje i „novácký“ Kotel, je v ohrožení! Radní Prahy 3 totiž odmítli dát divadlu Ponec, kde se talk šou natáčí, peníze na provoz. Jan Kraus jinde ale točit nechce: „To radši skončím,“ říká.
Kraus: Ukončí svoji televizní show?! Divadlu Ponec, kde se natáčí „Uvolněte se, prosím“, hrozí krach
Divadlu Ponec na pražském Žižkově, ve kterém natáčí herec Jan Kraus svou peprnou televizní show „Uvolněte se, prosím“, hrozí krach! Scéna totiž letos nedostala na svůj provoz od radnice Prahy 3 ani korunu! Jan Kraus ale jinde svůj pořad natáčet nechce. Je proto možné, že talk show, která v pátek večer na ČT 1 válcuje i konkurenční „novácký“ Kotel s Míšou Jílkovou, skončí!
„Není to jednoduché dělat pořad v jiném prostoru. Pořad je na něj nastavený, dekorace je postavená přesně na míru toho divadla,“ rozčiluje se Jan Kraus a dodává: „Proč by měli lidé platit prostřednictvím České televize novou dekoraci jen kvůli radním, kteří hrajou nějaké svoje hry?“
Divadlo Ponec provozuje občanské sdružení Tanec Praha a na dotacích je závislé. !S tím, co máme, budeme fungovat tak do listopadu. Pak to tady můžeme zavřít. Stačilo by nám přitom i půl milionu, ale bez jakéhokoliv odůvodnění jsme nedostali nic,“ říká ředitelka divadla Yvona Kreuzmanová. Podle ní jde o pomstu radnice Prahy 3. „Dovolila jsem si veřejně upozornit na to, že kulturní granty jsou rozdělovány nespravedlivě,“ dodala. A co na to radnice Prahy 3? „Zastupitelstvo rozhodlo jak rozhodlo. Na všechny se dostat nemůže,“ řekl starosta Milan Český.
„V zemi, kde musí divadlo a televizní pořad uhnout nějakým nekalým způsobům města, nemá cenu žádný takový televizní pořad dělat,“ čertí se Kraus.