Potvrzeno! Naše Blanka je naše.

A já už bych ani žádný termín otevření nedával. Zapomeňme a nikdy nevzpomínejme! Tragický příběh devastující mnoho tezí a teorií o české výjimečnosti? Vlastně ne. Je to skutečně výjimečné a neuvěřitelné! Jen opačným směrem, než bychom si přáli.

Argument, že se nepočítalo s vlhkostí, je třeba zarámovat jako vrchol troufalosti.

Doba se změnila. Bulvár pracuje pro mě.

Není to tak dlouho, co vás v showbussinesu každý druhý varoval, že hádat se, nebo soudit s bulvárem - nemá cenu. Na sporu ještě prý vydělají tím, že o něm budou dokola psát a starou bublinu přifukovat.

Tenhle názor jsem nikdy příliš nesdílel, přičítal jsem ho místní ustrašenosti. Většina těch, co nikdy nic neudělají mají milion zdůvodnění. Navíc mi bylo a je jedno, kolik bulvár vydělává.

Ale doba je jiná. Jak ukazují jednoznačně data, každá zmínka bulváru např. o mé osobě - zvedne návštěvnost mého internetového "nářadí" - Krausmagazínu, Youtube, Facebooku i Google plus. Někdy dokonce výrazně.

Synergický efekt je pak docela zajímavý. Zvýšení návštěvnosti Youtube  například na zmiňované video přinese, podobně jako v televizi - zvýšenou sledovanost i na videa v jeho okolí a celé webové stránky. To má samozřejmě i příjemný finanční dopad.

slušný nárůst...

slušný nárůst...

Diváci, kteří se na základě informací bulváru na video podívají - pak svými laiky celkem jednoznačně vyjádří - co si myslí.

Například "pohoršování" se lovců rakovin nad rozhovorem s panem Bankem - u diváků dopadlo jinak. 80% líbí - 20% nelíbí. Jak vidno, bulvár "šílí" především směrem k své prkenici.

Moje reakce na článek Lidových novin ve stejné pitomosti pak měla naměřený dosah na Facebooku cca:

To jde...

Samozřejmě to mění můj vztah k bulváru. I k novinářům vůbec. Jako ke každému, kdo pracuje pro mě. Včetně hlupáků.

Úsvit bez peněz!? Ale no tak... Přece nic nového!

U nás v osadě tradiční příběh, ne nepodobný některým Gogolovým dramatickým kusům, nebo podobných. Nebo nabízím Jaroslava Haška.

Peníze dojdou v první řadě. A jestliže dosud straníci Úsvitu nebyli schopni zajistit kontrolu financí, pak je to i spravedlivý trest za neschopnost a..

Referendum bez vyjímek! zakřičel bych za ně. Nebo "právní odpovědnost politiků!"

Křičet, plédovat, slibovat, navrhovat - to jsou krásné, nezávazné disciplíny. Peníze jsou jiný song.

Následovat by měla tradiční česká hádanice, žaloby všeho druhu, pokud možno všech na všechny.. atd.

Úsvit - je náhle krásný název. Tomiův Úsvit. Spojený se soumrakem v peněžence. Na divadle tyhle situace publikum miluje. Nadšeně se směje a tleská. Členům a příznivcům Úsvitu nezbývá než nabídnout, aby život vzali na chvíli jako divadlo. 

 Protože peníze se už nikdy nenajdou...

Stát jako pitomec, nebo "tichý společník"?

Vždycky mě zaujme, jak se při podvodech s dotacemi následně zjistí, co všechno bylo porušeno. Kuriózní je, že protistranou podvodu je pochopitelně stát, ale ten je většinou podveden asi desetkrát na deseti místech, nebo institucích.
A po zjištění podvodu pak je k mání seznam většiny institucí, která jedna jako druhá, podvodu naletěly, přehlédly termíny, potvrzení, předpisy, náležitosti..
Pravděpodobné je je, že často proto, že někdo z "protistrany" dostal svůj "podíl", své peníze.
Ale i tak je neschopnost státu odhalit podvod, nebo přinejmenším přehlédnutí předpisů apod. na tolika úrovních - zarážející.

Viz např. tenhle vypečený příklad:


Český lev - Carrey a Troška pohrdání...

 

Jim Carrey na Českém lvu nebyl. Pán, který ho měl předstírat, ho připomínal jen vzdáleně, takže šance na mystifikaci byla malá. Samotné provedení jsem neviděl, protože se tv dívám velmi zřídka, ale podle výsledného efektu lze soudit, že ani to nebylo nic moc.

 

Osobně mám tyhle vtipy většinou rád. Ale stejně tak mám bohatou zkušenost, že většinou si velká část přímo zúčastněných na realizaci myslí, že podstatou přípravy a exekuce je také zábava. Nebývá to tak. Spíš opačně. Žert, či vtip - například v televizi, filmu - je víc výsledkem přísné matematiky, než čehokoli jiného. A vždy s nejistým výsledkem, protože stačí malá chyba, špatný odhad, nevhodný výraz, divná intonace, nevhodný střih, atd... a je po všem.

Prestižní představení Filmové akademie tedy nejspíš předvedlo (neviděl jsem), že v této oblasti chybí profesionálové schopní výkon v žánru realizovat. Není to zřejmě chyba Akademie, jako spíš výraz stavu v profesi. 

Komedie a humor vůbec,  i když nevypadají, jsou nejtěžší disciplínou. Nejen u filmu, a televize, ale i v divadle, baru a kdekoli. Není jiný žánr, který by s tak okamžitou platností vystavoval potvrzení nevydařenosti. Navíc platí, že nikdy se nesmějí, nebo nebaví - všichni.

Nabízí se tak jistá analogie, s tolik tvůrci opovrhovaným režisérem Troškou. Pravda, ten sice "vyrábí" leporelo "banální" zábavy, bez nároku na mystifikaci, šok, pobouření, atd. Nicméně zacílený divák jeho humor akceptuje s vervou, směje se - protože jeho komedie pro ně funguje.

Pohrdat jím a pak "na vyšší úrovni" předvést, že ji nezvládnu, je poněkud výrazem nabubřelé, neoprávněné pýchy. Nabízí se otázka: zkuste to nejdřív na jednoduší úrovni. Zjistíte, že ani ta není snadná - např. při studiu u pana Trošky.

P.S: A trošku "pokory" k humoru - jak se v Česku rádo a s vervou o pokoře opakovaně a ve všech ohledech žvaní. Tady by se to možná, výjimečně hodilo...

P.S.S: Vstup moderátora ve slipech, jak to o pár hodin později na Oscarech provedl Neil Patrick Harris (zde)- to by tady zatím celou maloměšťáckou osadu zvedlo na nohy a propukla by "mravokárečná lázeň". Bulvár by začal..:-)  V zemi, kde se v obchodních domech krade nejvíc v Evropě...

doplněno 23.2: 23.40: Trapas bulváru v Británii neunikl..

Tajemství kočičího zápachu

No a je to venku a je to velmi nepříjemné:

Voila_Capture 2015-02-20_07-06-06_PM.png

Kočičí zápach, na který si Němci stěžují není pro hrstku nás, co tom víme, žádným překvapením. Naopak. Prosakování informace na veřejnost je velmi nepříjemné. My, někteří, o tom víme roky. Desetiletí. A průsaku na veřejnost jsme se dlouho obávali..Ale snad se to ještě zastaví...

Naštěstí jsou veškerá zjištění zatím velmi vágní, nepřesná a také nám hrají do noty provedená měření, která žádné znečištění neprokázala. Štěstí. Měřili v pravý čas - kdy byl naštěstí dobrý rozptyl díky větru.

 

Samozřejmě, že jde o kočíčí zápach. A současně i o jedno z největších tajemství našeho hraničního pásma s Německem.

Již desítky let patří oblasti mezi Freistadtem a Marienbergem k území, kde se ve vší tajnosti setkávají kočky téměř z celé střední Evropy. Někdy jen letmo, náhodně, někdy dokonce v jakýchsi organizovaných setkáních na delší dobu. Bez ohledu na rasu, věk, pohlaví, barvu i srst - od desítek až po tisíce.  Není to jev z hlediska přírody nijak přirozený, i proto jeho výzkum provádíme desetiletí tajně.

Součástí kočičí komunity byly donedávna i některé sudetoněmecké kočky, odsunuté společně se svými majiteli po konci války. Spekulace, že před lety se v oblasti objevovaly i kočky z nacistických domácností se nepodařilo ověřit.

V tichosti se zde objevují jak kočky rakouské, neměcké, tak samozřejmě české, polské, maďarské.. není to tak dlouho, co se objevil dánský kocour.

Účel a smysl těchto kočičích setkání není zatím objasněn. Kočky samozřejmě nejen holdují vzájemnému sexuálním užívání, jak je u nich  zvykem, ale pak společně v menších skupinách putují krajem, neznámo zatím proč zrovna tam, kam putují.

Podařilo se identifikovat skupinu rakouských koček a kocourů, kteří společně navštěvují toto hraniční pásmo - každoročně a sledováním jedné ze starších koček domácích bylo zjištěno, že přicházejí zřejmě od Linze.

Podobně jako skupina černých kocourů z Norimberka, kteří se dlouhodobě usidlují v lesích při hranici s Německem - překvapivě ale společně s nečernými koťaty neznámého původu.

Stejně tak je zajímavé, že teprve nedávno se objevily kočky z Polska. Je potvrzeno, že sice většina je od Krakova, ale stejně tak velkou skupinu tvoří i kočky z vnitrozemí a údajně menší skupinka byla i z Varšavy.

Pokud jde o Česko, podle dosavadních průzkumů jsou na setkáních kočky z celé naší republiky, i když samozřejmě většinu tvoří kočky a kocouři z pohraničí, s výrazným množstvím z Plzně. (naopak není dosud jasné, proč se v posledních dvou letech neobjevily kočky z Klatovska, stejně jako z Gmundu, když obě skupiny patřily k tradičním účastníkům. Naopak kočky z Brna a okolí - se setkání nikdy neúčástnily.

Kočky se ale nevyskytují v oblasti pohraničí rovnoměrně, spíš se jedná o jakési turnusy. Někdy je jich takové množství, že jsou skutečně cítit i na delší vzdálenost a po několikadenním, intenzivním pobytu, plném kočkování a jiných zábav  pach pochopitelně ještě sílí. Samozřejmě své navíc odvedou rozdovádění kocouři, kteří pravidelně na závěr setkání slavnostně značkují.

Ale jedná se o zcela neznámý fenomén, o to zajímavější, že kočky se na zmíněných místech setkávají celá desetiletí - dosud bez většího povšimnutí veřejností.

Sám jsem se o kočičích sešlostech dozvěděl pod slibem mlčenlivosti a tak nemohu prozradit víc, protože bych byl z tajného výzkumu vyřazen. 

Křížek z Lidovek dojí ze své hlavy falešné smyšlenky.

Pan Křížek vyhřeznul se  svojí myšlenkou, že jsem "trápil" videem pana Banka, když jsem prý "dojil emoce" přes mrtvoly, atd.

Nejsem emoční dojič.

Nelze ovšem předpokládat, že každý tv divák v případě pana Banka jeho poslední strašný pád viděl, přesto že proběhl mnoha televizními stanicemi na celém světě. Pro rozhovor celkem nutná informace. Navíc byl Ondřej Bank hostem pořadu loni a poslední rozhovor byl právě jen kvůli jeho poslednímu pádu.

Představa, že bych pád (podstatu rozhovoru) jen ústně popisoval, to snad pouze v rozhlase...

Ondřej Bank také v pořadu řekl a předvedl, že se na to zatím dívat nemůže, že se podívá později, až bude chtít příčiny nehody analyzovat. Zajímavá informace pro diváka i pro mě. Pan Bank je ale celkem pevný a odolný muž, žádný Křížek z Lidovek, takže se sice na pád dívat nechtěl, ale zjevně citově opravdu nestrádal. Na celé události bylo ještě navíc pozoruhodné, jak dlouho trvalo, než se k poraněnému lyžaři vypravila pomoc, což bylo ze záznamu také patrné.

Ale nikoli prosím "dojení".  To pan Křížek možná dojí vlastní smyšlenky, při představě jak by reagoval sám. Nebo se možná snaží vydojit  titulkem v novinách co možná největší počet čtenářů. K tomu "lupne" fotku z našeho Youtube a jeho "sportovní novinařina" je hotová...

 


Vizitka přímo ďábelská:prezident

Konflikt prezidenta republiky s postiženými občany nenajdete v Evropě nikde.

Stejně jako byste marně hledali prezidenta, co by smluvního přispěvatele bulváru.

Na druhou stranu, Zeman jistě patří jak do Blesku, tak jeho divákům. Ostatně byl to zřejmě také blesk, co mu zničil některou z oblastí mozku - hádám neopravitelně.

Já sám zápasím se zvláštně ponižujícím pocitem, který mi osobnost našeho prezidenta často přináší.

"Nejsme děti!" - slavný symbol konce komunismu, kdy tak křičeli dělníci na Miroslava Štěpána, se nám po letech vrátil. Tentokrát z úst postižených dětí ne prezidenta republiky.

Tenkrát, jako dnes, se papaláš snažil přihlížející oblbovat a oni si to nenechali líbit.

V některých oblastech jako bychom se pracně dostali po 25 letech tam, kde jsme už byli. Slušnost mi nedovoluje přesněji situaci specifikovat...

NOVINKY

IDNES

Hovory z Lán...vlastně opak toho, jaká očekávání by mohl posluchač podle tradice pořadu očekávat... Masaryk, Havel, Zeman...

"Ponižování" u nás na dvoře..

Těžko asi hledat výmluvnější text, který by tak názorně rozkryl podstatu doutnající duše masívního množství domácích závistivců.

Závist byla, je a bude. Všude. Míra se jistě liší.

Ale jistým unikátem místní modifikace je zmínění “povyšování” tím, že máte něco, co ostatní nemají. To je ryze soudružský pozdrav z minulosti.

K tomu jsme byli vychováváni, vedeni, o tom psal soudružský tisk, vykřikovali soudruzi v rozhlase a televizi, psaly noviny, když sami soudruzi měli postupně víc a víc než ti druzí, kterým to někde sebrali, nebo zabavili po popravě či uvěznění..

Pan Hausenblas sice nikomu nic nesebral, jezdí autem, které koupil za své, auto patří mezi technologické výdobytky doby, šetří životní prostředí.

Pan Hausenblas poměrně aktivně ze svých peněz podporuje mladé studenty, angažuje se v politice i protikorupčních aktivitách - ale to vše vem čert! Tohle si dovolil hodně...

Příznačné pak je, že výrok o “povyšování” nevyletěl z chřtánu nějakého muzeálního komunisty, což by bylo možné pochopit, ale z modré hlavy člena “pravicové” ODS.

Ponižovat někoho tím, že mám poctivě (důležité!!) něco, co on nemá, patří mezi deformovaný a proklamovaný způsob uvažování u nás na dvoře. Proto jsou ve většině deformované i často oslavované pojmy skromnosti, laskavosti, atd. ("pracovitost" tolik nefrčí, ta se tak neoslavovala, protože frajeřinou bylo flákání - jako druh “sabotáže” proti režimu).

Vesměs se oslavují pojmy a charakteristiky mířící k jakési defenzívě jednotlivce vůči soudružskému zbytku společnosti. Nepovyšovat se často znamená dobrovolně se ponižovat na úroveň druhých. Již ponížených.

Dodnes u nás proto naopak nepatří mezi preferované pojmy například hrdost, sebevědomí, individualita, atd. jako by v nich byl zaklet kus špíny vůči “spořádané", “skromné", “laskavé" mase ostatních.

Podlehnout tomuto folklóru nese s sebou často za následek postupné zmizení v shluku spřátelených zlobou.