Také rodinu je třeba řídit jako firmu

Nejen stát, ale také rodinu je třeba řídit jako firmu. Tak nebuďte nemehla a makejte na tom i doma.

Rockefellers

Rockefellers

 

Dnes se všechny pozice nazývají anglicky. Nebojte se toho. Protože k řízení provozu rodiny je potřeba více funkcí a pozic, ale nedostatek lidských zdrojů je trvalý, je třeba mezi pozicemi plynule přecházet, zdvojovat je či případně angažovat externisty.

 

Zde je seznam doporučených pozic:

 

CEO – protože máme gender studies a Fórum 50, na pozici CEO se by se měli střídat fotr a máti po měsíci. Ev. si lhůtu zvolte sami. Druhý bude vždy dělat deputy CEO (náměstka).

 

BACK OFFICE ADMINISTRATOR – deputy CEO v rodinné realitě.

 

ACCOUNT MANAGER, ACCOUNTANT – do této pozice je většinou jmenována osoba „hlavní živitel“, ale hlavní živitel někdy odevzdává kompletní příjmy CEO.

 

ART DIRECTOR, ADVERTISING MANAGER, MARKETING MANAGER – všechny tyto pozice můžete sloučit. Také vaši rodinu je třeba propagovat, zejména na sociálních sítích. Důležité je propagovat životní úroveň vaší rodiny (samozřejmě v nekonzumním a bio stylu), její úspěchy a aktualizovat profilové fotky. Tuto aktivitu můžete přenechat dětem. Máte-li jich více, můžete jim práci rozdělit a starší dítě jmenovat seniorním managerem.

 

CHILDREN DEVELOPMENT MANAGER – lidské zdroje na tuto pozici možno též outsourcovat: babička, dědeček atd. Ale nepouštějte kontrolu nad touto pozicí zcela z ruky. Hrozí násilné převzetí CEO pozice vzpurným a fyzicky vyspělým dítětem!

 

CLEANER – tuto pozici optimálně zcela delegujte na děti.

 

MAINTENANCE MANAGER – tzv. kutilská pozice, většinou zastává fotr či zručné seniorní dítě, které umí vrtat díry pro hmoždinky.

 

PLANNING MANAGER – nevím proč, ale na tuto pozici se derou především ženy.

 

BATH TEAM LEADER – řízení a rozvoj projektů souvisejících s koupelnou, vytvoření harmonogramu užívání koupelny a kontrola jeho dodržování.

 

WALK OUT MANAGER – manager venčení psa, tuto pozici také optimálně delegujete na dítě, pokud jeho váha (Vd) vyhovuje tomuto vzorci: Vd ≥ Vp / 4 (Vp = váha psa). V opačném případě venčí pes dítě. Sčítat váhu dítěte ze dvou či více je zakázáno.

 

Přejdete-li na tento systém rodinného řízení, garantujeme, že doma bude hned líp.

Díky za smrťácká videa

Chtěl bych iDNES poděkovat touto cestou za publikování smrťáckých videí na hlavní zpravodajské straně.

Jsou to takové milé skoro jako „hunger games“, bohužel nikoli v přímém přenosu, ale jen ze záznamu. Automobilový závodník vs. diváci, kůň vs. artistka atd. Třeba by to šlo nějak upgradovat, že by to bylo online? Myslím, že je hodně takových lidí, kteří se v teple kanclu u kafíčka rádi podívají, jak někdo jiný zhebnul. Patřím k nim i já.

Obzvláště mě rajcují smrťácká videa v kombinaci s videi celebrit, kterým vyhřezlo ňadro, praskly kalhoty, vyvalil se citrusový zadek a podobně. To je opravdu boží, tahle kombinace banalit u vyvolených a smrti u plebsu. Občas tyhle pohyblivý obrazy ve svý fantazii kombinuju, jak si třeba nějaká herečka zapomněla vzít spoďáry a pak šla a vystřílela... No raději si to nechám pro sebe, ale inspirace je to skvělá.

Každopádně dík a jen houšť, vidím v tomhle velký potenciál, TV je mrtvá, ať žije smrtDNES!


Obsah informačního oznámení o EET si můžete nechat vytetovat

Kromě elektronické evidence tržeb (EET) počítá ministerstvo financí také s povinným označením provozoven tabulí, na níž budou vypsány povinnosti týkající se režimu evidence. V důvodové zprávě určené vládě se k této nové povinnosti píše, že se stanovuje prostá povinnost poplatníka, který má tržby evidovat, mít v době uskutečnění evidované tržby na pokladním místě vyvěšeno informační oznámení. Drobní živnostníci a poskytovatelé sexuálních služeb si mohou nechat informační oznámení vytetovat, ovšem bude zakázáno malé písmo a chaotická grafika.

Text dvou variant informačního oznámení je zde:


a) text ve znění „Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.“
(eviduje-li poplatník v daném pokladním místě tržby v běžném režimu)


b) text ve znění „Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Příjemce tržby eviduje tržby ve zjednodušeném režimu, tzn. je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně nejpozději do 5 dnů.“
(eviduje-li poplatník v daném pokladním místě tržby ve zjednodušeném režimu)


Tetování se týká poplatníků ve zjednodušeném režimu. U nich ministerstvo ještě řeší problém s viditelností a čitelností textu. „Čitelností se rozumí, že význam textu bude z hlediska průměrného čtenáře dostatečně identifikovatelný. Není proto přípustné narušovat integritu textu, např. dělením nápisu barevností nebo fontem, které snižují čitelnost sdělení, nebo jinými prvky, které jsou způsobilé zastřít celkový význam, např. neúměrně malou velikostí textu, piercingem nebo umístěním nápisu pod tukové laloky apod. Viditelným místem se rozumí místo, které objektivně zajišťuje dostatečný výhled na informační oznámení a není v rozporu s dobrými mravy.“


Podle mluvčího ministerstva financí bude tetování zajišťovat Státní pokladna Centrum nejrůznějších služeb (SPCNS): „Státní pokladna Centrum nejrůznějších služeb je státním podnikem pod kontrolou ministerstva financí, a tedy se v případě zadání tetovacích zakázek na zajištění informačních oznámení na poplatnících jedná o tzv. „inhouse“ zadání v souladu se zákonem o veřejných zakázkách.“


Zatím dobrovolná tetovací varianta se tedy bude týkat všech fyzických osob s platným IČ a nepozastavenou živností. Živnostenští milovníci tetování by proto měli vzít v úvahu, že budou potřebovat dost volného slušného místa a každou novou kérku předem řádně zvážit.

Mudr Dbalý jako "pravý manažer"...

si všechno plánuje písemně. Až jeden žasne. U případně trestné činnosti je to zvyk krajně nevhodný, ale Dbalý si zřejmě nemůže pomoci.

Nemusí to být ale důsledek žádné psychické úchylky, jen možná oddanost "manažerské důslednosti": Písemně naplánovat, určit priority, termíny, posloupnosti... jak to učí všechny teorie manažerských dovedností a pracovních postupů. 

Někteří "manažeři" pak už nemohou jinak, než vše organizovat a plánovat s blokem v ruce, když v druhé mají pokud možno drahé plnicí pero.

Zároveň se, myslím, potvrzuje, že pan Dbalý nemá zdaleka tolik ambice literární, ale spíš "manažerské". Prostě si úkoly a práci řádně organizovat.

Že se v jeho případě jedná možná vesměs o zločin, je na jednu stranu absurdní, na druhou stranu se to ale  "české manažerské škole" nijak zásadně nevymyká.

Viz LN zde

Odtajňujeme metody a formy zpravodajské práce


Kauza sledování manželky pana Nepohody (z dnešního online tisku):
Advokát zpravodajce Jana Pohůnka Michal Hráský míní, že protokoly v tomto případě odtajnit nelze. "Jsou to dokumenty, kde jsou zmiňovány metody a formy zpravodajské práce," zdůraznil.
Hm…
Členové tajné služby si minimálně jednou popletli Radku Nečasovou se sousedkou, která jí prý je podobná. S problémy se potýkali rovněž kvůli bdělým sousedům, kterým bylo jejich auto podezřelé kvůli častému stání před domem. Starší manželský pár se například operativců rovnou zeptal, jestli nejsou "kriminální živly", další lidé si je fotografovali…

zdroj

Nečas - zajatec domácího násilí, nebo sado maso fanda?

Při čtení odposlechů v rámci procesu s paní Nagyovou mě napadlo, že kdyby se Nečas přihlásil jako oběť domácího násilí, pádné důvody by jistě měl. To by ale nesměl svoji "trapičku" oddaně milovat. Chápu... V téhle oblasti se může přihodit a odehrát ledaccos nepochopitelnéího nezasvěceným.

Zasvěceným ale nemusím být naopak na to, abych si podle zvěřejněných odposlechů mohl udělat obrázek o paní Nagyové. Poznal jsem už taky v životě pár takových paní. S ženstvím jako by neměl nic společného, přesto anebo možná právě proto, některé muže přitahují.

No, muže... jak vidno dvojice Nečas Nagyová žije v obráceném gardu. Mužskou roli, a důrazně panovačnou hraje madam, zatímco pán mám v hlavě sukýnku.

Mohl by to být bulvární příběh k přehlédnutí, kdyby nešlo o bývalého premiéra. Ta představa mrazí. Je patrné, že větší vůli i reálnou moc rozhodovat o osudu země měla ona primitivní paní z podsvětí slušnosti, zatímco Nečas plnil roli otroka spolehlivě. 

Dojemná je i vysvětlující legenda, že v celé věci šlo o Jehovovy svědky a Gripeny.... zřejmě koncentrovaně útočící na zahrádku bývalé paní Nečasové.

Představa české rozvědky v rámci této kauzy také způsobuje husí kůži. Jako by nejdůležitější posty v zemi ovládli pokleslí veleburani, nebo pitoreskní postavy z nějakého Haškova románu.

To je sice za námi, můžeme si ulevit. Ale např. čerstvě zastupující dvojice Zeman - Rath nedává příliš optimistický pocit.

Nakonec abychom se radovali, že většinu tajemných pavučin "českých elit" v politice nevíme.

Ale je tu k sehnání do politiky někdo jiný?


Ráda střílim

Ahoj, já ráda střílim. Menuju se Xena a muj partner rád vaři. My se tak hezky doplňujem. 

Seznámili sme se na honu, dyž sem ho postřelila. Myslela sem si, že je prase - to on teda je, jako všicky chlapi, ale já myslela, že divoký. Původně sem se menovala Jelena, ale nechala sem se přemenovat na Xena, protože sem lovkyně a lovkyně Jelena zní blbě, ale lovkyně Xena zní suprově.

Já sem katolička, i když táta byl pravoslavnej, a prostě jednám v souladu s božím přikázánim, v němž bůh svěřil člověku vládu nad hovadama, jako zvířatama. Pro mě sou to všecko hovada: jelen, tygr, lev, slon, žirafa, had, pták, zajíc, morče, ježek, ryba, jo, já střílim i ryby -  v tom se vodlišuju vod Vágnera. A muj partner pak vždycky to zvíře uvaři a my ho sníme. A doma pak máme ty kůže a vycpaný hlavy. Jo ale před tim, než jim uřízneme hlavu, tak se s tim zvířetem ještě ráda fotim, někdy i s přítelem, ale rači sama. A to zvíře bejvá ještě teplý, teda kromě ryby.

Jo jako sem možná trochu exaltovaná navenek, ale to je hodně na imidž, že jo. Já sem ráda střelcem pozornosti, chichichi, dobrej fór, že jo? 

To stříleni je docela sexy a dost rajcovní. Nejdřív po tom zvířeti jezdim muškou svý pušky, jako si ho vobkresluju a pak ho střelim. Na tom je trochu vidět, že ty zvířata nejsou moc chytrý, že se jako víc nekrejou nebo nemaj lepčí maskování, jako třeba já.

Hodně lidí mi dává lajky, ale hodně mi taky dává hejty, asi tak jedna ku jedný. Ale myslim si, že hejtovat by měli jen ty lidi, co nežerou maso. Ty co žerou maso a kupujou si ho v supermarketech, podporujou zvířecí koncentráky a to já nedělám. Já si svoje maso vždycky střelim a zaplatim. Běžný lidi nevěděj, že i u nás se za lov platí. Třeba slušnej jelen vyjde klidně na sto nebo i dvě stě litrů! A stejně se platí i za vodstřel tý exotický zvěře. 

Na příští rok plánujeme další expedice. Možná dáme ňáký vopice nebo varany, eště uvidíme. Nebo ňákej velkej hmyz. To je taková novinka, vo tom se tady moc neví. Lidi začínaj žrát hmyz, tak sem si řekla, že bysme mohli zkusit ňákej ulovit. Zatím trénuju doma vzduchovkou na mouchách, až bude víc teplo pudu i někam ven s brokovnicí. Prostě – já ráda střílím.

Vejdeš se, jen do toho..!

U příležitosti leteckého neštěstí ve Smolensku, kde zahynula polská vládní delegace, se v novinách objevily přepisy záznamů rozhovorů a hlášení z pilotní kabiny.

Dejme stranou odbornou problematiku, na kolik byl pilot zdatný či vycvičený, apod. Podstatné to podle mě v celé věci není.

Podstatou byla zejména touha uspokojit prezidenta, velitele. Také proto, že pilot, který ve stejné službě nedávno před tím odmítl nebezpečně přistávat - byl posléze vyhozen. Přišel o práci, chodí dnes ale zřejmě na kafe.

Na rozdíl od "poslušného". Velitelova slova, který měl v sobě 0,6 promile: Vejdeš se, jen do toho - je tradiční druh opilecko-buranské "udatnosti. Znáte, ne? 

Místo aby pilot především všechny z cockpitu vyrazil a pak soudně rozhodl, kde přistane, stal se obětí lokajské poddanosti na "mejdanu s vrchností". 

Ruku na srdce: Kdo z Vás by na místě pilota jednal jinak? Nemusíte být piloty. Stačí v běžném zaměstnání. Ale poslat šéfa nebo nadřízeného do háje, když vyžaduje nesmysl, podfuk, atd?

Já vím, většinou nejde o život. Tedy tak, jako v případě pilota. Vždycky ale hrozí přinejmenším ztráta pozice, ne li zaměstnání. Stojí to za to?  Jak komu. Ale na Smolensk lze vzpomenout.

Pilot se tak vynasnažil vyhovět nadřízeným a opilcům.. aby nepřišel o práci... aby neměl problém s velitelem... 

Také nechcete mít problémy? Myslete na pilota ze Smolenska. Ten je také nemá.

Je lepší se nebát odmítnout idiotské instrukce, než se nechat přemluvit k lokajské "statečnosti".

 

Přepis z kabiny letadla:(převzato z Lidovek)

(kapitán letounu je označen písmenem K, druhý pilot 2P, velitel letectva V, navigátor N, ředitel protokolu Ř; další osoby, jejichž identifikace je nejasná, jsou označeny jako DO; časové údaje se vztahují k času na palubě letadla):...

08:14:27ruský dispečer v rádiu anglicky oznamuje špatnou viditelnost a mlhu na letišti:Smolensk eee visibility fourzero-zero meters.fog.

08:14:27N: Kurva! 

08:14:28 2P: Coo?(zaskočení, údiv, reakce na informace o mlze - pozn. polského znalce) ...

08:14:59 V:Naše meteo je fakt zkurvený.

08:15:32ťukání na dveře 

08:15:32 DO: Co je? 

08:15:33 DO:Pivo, ty nepiješ? ...

08:26:15 K:Pane řediteli, máme nyní mlhu.

08:26:19 K:Při momentálních podmínkách nedokážeme přistát.

08:26:24 K:Zkusíme se přiblížit, uděláme jedno přiblížení na přistání, ale pravděpodobně z toho nic nebude.

08:26:29 K:Čili prosím popřemýšlet nad rozhodnutím, co budeme dělat.

08:26:33 Ř:Budeme to zkoušet, až se to povede.

08:26:35 K:Nemáme tolik paliva, aby na to stačilo.

08:26:41 Ř:Tak to máme problém! 

08:26:42 K:Můžeme tu zůstat půl hodiny a pak odletět na náhradní letiště.

08:26:45 DO:Je náhradní letiště? 

08:26:47 K:Minsk anebo Vitebsk.

...

08:27:33 DO:Vypadněme odtud, kámo.

08:27:35 DO:Ano.

08:27:36 K:Jděte, sakra.

...

08:30:30 Ř:Prezident ještě nerozhodl, co uděláme.

...

08:30:42 2P:Jsou tu mraky.

...

08:30:48 K:A mlha.

...

08:32:15 DO:Proč cestující nesedí na svých místech?(třetí osoba reaguje na přítomnost dalších lidí v pilotní kabině - pozn. polského znalce)...

08:40:06v kabině zní výstraha před přiblížením k zemi:TERRAIN AHEAD! 

08:40:08 2P:Říkáš nashlééé!

08:40:09 K:Nééé, někdo si to zodpoví! 

08:40:11 V:U-va-žuj! ...

08:40:12ruský hlas v rádiu upozorňuje na sestupnýkurz.

08:40:13Je sedm metrů(letadlo klesá sedm metrů za vteřinu).

...

08:40:20 DO:Nemusíme přesně.

08:40:21 V:Vejdeš se, jen do toho.

08:40:31v rádiu zní ruský pokyn:Zapněte světla.

08:40:31TERRAIN AHEAD! 

08:40:33 N:200 

08:40:36 N:150 

08:40:38TERRAIN AHEAD! 

08:40:38To se nepovede (slova jsou přehlušena výstrahouTERRAIN AHEAD!).

08:40:40TERRAIN AHEAD! 

08:40:41 V:100 metrů.

08:40:41zaznívá automatická výzva ke stoupání:PULL UP! 

08:40:41 N:100.

08:40:42PULL UP!08:40:43PULL UP!08:40:44PULL UP!08:40:45TERRAIN AHEAD! 

08:40:47 DO:Blázni.

08:40:48 2P:Klesej pomaleji.

08:40:49 N:90.

08:40:49 N:80.

08:40:49 2P:Odcházíme(intonace spíše jako otázka).

08:40:50PULL UP! 

08:40:51 N:60.

08:40:51 DO:Dobrá.

08:40:51 N:50.

08:40:51v rádiurusky:Horizont 101.

08:40:52PULL UP! 

08:40:54v rádiu rusky:Kontrola výšky horizontu! 

08:40:54zvuk připomínají lehké plácnutí o trup 

08:40:54 N:20!!! 

08:40:55PULL UP! 

08:40:55zvonění radiomajáku 

08:40:56 PULL UP! 

08:40:57tři lehké údery o konstrukci letounu za sebou 

08:40:58zvuk připomínající silnou ránu 

08:40:58PULL UP! 

08:40:58zvuky připomínající hroucení konstrukce 

08:40:59PULL UP! 

08:40:59zvuk připomínající srážku ve velké rychlosti 

08:40:59 V:Kurvafix! 

08:40:59PULL UP!08:41:00PU...

08:41:00hlasité zvuky ničení konstrukce letounu 

08:41:01ruský hlas v rádiu:Odleťte na druhý okruh! 

08:41:02ztlumený křik 

08:41:02O Ježíši! 

08:41:03Kurva! 

08:41:03silná rána 

Okamurem Ipsum

Okamurem Ipsum
Někteří se pozastavují nebo dokonce smějí nad Okamurovou smlouvou, kterou podepsal sám se sebou:

http://www.novinky.cz/domaci/365820-okamura-podepsal-smlouvu-sam-se-sebou.html

Krausmagazinu se podařilo zjistit, že se jedná o takzvané Okamurem Ipsum (bádavější čtenáři si mohou vygooglit Lorem Ipsum), tedy smlouvu s blábolivým výplňovým textem, který prostě nedává smysl, ostatně často jako jeho mluvený projev. Tedy rozhodně nic k smíchu!
 

Besídka o České televizi a vlastní boty

Televize veřejné služby - tedy nekomerční, nezávislá stanice, jejímiž hlavními pilíři je nezávislé, objektivní zpravodajství a televizní produkty nezávislé na komerční výnosnosti - to je poměrně těžké zadání i pro vyspělou společnost. Natož pro nás. Postkomouše.

Jistě by to prokázal masivní zájem společnosti - poplatky zrušit. Protože masa nechce platit nic a nikdy. Ani maso. Přirozeně.

Velká část diváků navíc tuto televizi nenávidí, protože se při pohledu na kohokoli v ní zajíká zlostí, že to je za jejich peníze...(pošta je tak neštve, tam nechodí denně a nehraje jim v pokoji...)

Politici to také nikdy nepochopí - protože se jim nikdy nemůže taková televize zdát objektivní. Jak z hlediska jejich sounáležitosti s vlastním politickým mužstvem, tak často v souvislosti s jejich celkovou úrovní.

Výborně to v poslední době dokazuje pan Veleba, se svými zastydlými představami z dob politického poručnictví rudé partaje. Navíc chce v ČT více Moravy, což by si mohl dopřát, kdyby si doma polil televizor moravským vínem.

Význam takové stanice je obecně součástí vyšší kultury a měl by být i garancí neovlivnitelného, mediálního hlídání politiků. Náročné jak pro provozovatele a tvůrce, tak pro diváky. Na nebi instituce sídlí Rada - z velké části složena ze zoufalců, zvolených podvodnou metodou parlamentu předstírající nominaci zoufalců společenskými organizacemi. (Svaz pěstitelů králíků z Míšova pod kopcem...)

Pak je tu velkolepé žvanění o "vyváženosti" - ve společnosti, kde zvážit cokoli je velmi problematické. Natož informace.

I podstatně občansky vyspělejší Bitánie, která systém vynalezla - občas o smysl BBC vede ohnivé společenské diskuse a boje a hádky. S politiky i veřejností.

Pokud jde o Babišův argument "zmanipulovaných" reportáží - neviděl jsem ty konkrétně zmiňované - je třeba si přiznat, že "zmanipulované" kousky se u nás vyskytují hojně ve všech médiích. Včetně jeho MFDNES. (ta je ale komerční, ta může..) A to nemám na mysli koncepční kousky, kdy se cosi dělá pro kohosi za cosi.. Mám na mysli jen obecně rozšířenou nevědomost, nevzdělanost až pitomost velkého množství novinářů (stejné procento jako v obecné populaci), kteří často "manipulují" jen z neschopnosti dát věci do kontextu, případně z lenosti, apod. Navíc internet umožňuje založit "media" právě jen kvůli ovlivňování, jak se také zhusta děje.

Babiš sám má v MFDNES  pana Nachtigalla, "stratéga", který patří k ověřeným obchodníkům s politickým vlivem - a to z té nejhorší strany. (Viz pochvala na něj od velmistra Janouška (odposlechy) - za zařizování rozhovoru v Blesku, ale i jeho působivé vystupování v Týdnu, v TV Barrandov, po boku milovaného Nečase... atd. Rozhodně není líný.) Krátce po jeho příchodu do MFDNES Sabina Slonková noviny opustila. Jestli to mělo souvislost, nevím.

Česká televize nemá jednoduchou situaci - protože její zpravodajství, tedy aspoň pro mě, je něco mezi spotřebitelským magazínem, (zlevnili hrušky, na horách je v zimě sníh..) vystoupením akvabel (tančící moderátorky a moderátoři) a většinou okázale uštěpačně bázlivým vzdorováváním - Události a komentáře. Myslím, že i  řady dalších diváků nevzbuzuje její zpravodajství respekt.

Pokud jde o ostatní program, řekl bych, že ČT si přece jen drží odstup od komerčních televizí, které s ohledem na digitální technologie musí mířit stále víc na čím dál starší a čím dál hloupější publikum.

V okamžiku, kdy by ČT dělal jen náročný, vysoce kulturní program, měla by tak nízkou sledovanost, že by ji politici zrušili pro všeobecný nezájem. Bez mrknutí oka.

Navíc kultura a umění jsou oblastí subjektivního vnímání i posuzování, vznikající často z mnoha nevydařených pokusů, takže jak soudit...?

Novináři teď budou jistě ČT hájit. S ohledem na to, že v jakémsi sevření "hypotečního třasu" a profesní sounáležitosti dlouhodobě sami sebe navzájem nereflektují, řada z nich byla nebo je součástí místních politických šťouchanic, bude to působit na většinu toužící neplatit nic a nikdy jako novinářské plédování za vlastní koryto.

K tomu nutno přičíst, že právě digitalizace likviduje bývalé informační monopoly, takže i obhajoba samotného principu televize veřejné služby je čím dál těžší, protože její význam přece jen postupně klesá.

Samotné Babišovo obrácení se k ČT lze považovat za politickou chybu. Jako vlastník médií musí dodržovat jistá tabu. Media jsou jiná než ostatní bussines.

Shodou okolností MFDNES se pod komerčním vedením pánů Plesla a Nachtigalla postupně mění v něco velmi podobného České televizi. Spotřebitelský magazín, který se politice vyhýbá. A když už, tak pak jen když teče do bot. Vlastních. Pochopitelně