První díl, první host...

První díl, první host...

Uvolněte se prosím – SJK

Late night show je standardní světový formát, který pozdě večer vysílají televize v mnoha zemích západní Evropy i Spojených států. Jedná se o velmi oblíbené pořady, které jsou vždy spojené s osobou moderátora. Velmi důležité je, že se povídání odehrává před diváky. V New Yorku jsem měla možnost zažít show Davida

Lettermana, která se natáčí v jednom z divadel na Brodwayi. Stála jsem po skončení natáčení asi hodinu před divadlem a poslouchala diváky, kteří štěbetali o tom, co viděli a slyšeli. Občas i nesouhlasně vykřikovali, že to či ono David neměl říkat. Zvláštní bylo, jak dlouho byli ochotni čekat na hosty i moderátora, aby si je vyfotili, a ještě ze sebe dostali, co měli na duši.

Simona Matásková – kreativní producentka pořadu – 2004

aneb Show Jana Krause

Pořad byl poprvé vysílán 19. listopadu 2004, na ČT se vysílal do r. 2009. Česká Televize (v období programové ředitelky Kateřiny Fričové a řed. Jiřího Janečka) v posledním roce začala uplatňovat kombinaci do té doby nezvyklých šikanujících triků, např. snížení honoráře (aféra „nevyváženosti“ rozhovoru s Helenou Vondráčkovou – odstartovaná pravděpodobně na požádání vedení ČT- Lucií Vadlejchovou z Lidových novin) až po cenzurní požadavky, že seznam hostů, stejně jako okruh témat pro rozhovor budu povinen dávat s 14 denním předstihem – jsem z ČT odešel.

Od r. 2009 se pořad vysílá pod názvem Show Jana Krause na TV Prima – výrobu realizuje soukromá společnost INFILM  - producenta R. Biermanna.

V roce 2005 získal pořad cenu Elsa a Týtý.

První díl, první tři hosté...

První díl, první tři hosté...

Maminka v show - Jubilejní 200 díl

Maminka v show - Jubilejní 200 díl

Bratři Michael, Ivan a maminka - Jubilejní 200 díl

Bratři Michael, Ivan a maminka - Jubilejní 200 díl

Tento odstavec ( nově přidaný )  v nabídnuté smlouvě byl důvodem mého odchodu z ČT